KALİTE

Tanatar Kalıp, tüm üretim ve yönetim süreçlerinde toplam kalite algısının uygulanmasında kararlıdır. Bu amaca uygun olarak, tüm çalışanlarımızın kalite konusunda gerekli bilince sahip olduklarından emin olduk.

Tüm personelimizin katılımını sağlamak için her gün düzenlenen toplam kalite toplantılarına katılım da teşvik edilmektedir. Kalite Güvencesi sistemimiz sertifikalı personelimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilmekte ve gerekirse revize edilmektedir. Bu sayede kalite sistemimiz yaşam biçimimiz olarak canlı tutulur. Ve ayrıca sistemimiz müşterilerimiz tarafından en az yılda bir kez sistem ve süreç denetimine tabi tutulmaktadır.

1999 yılında ISO 9002 ile başlatılan kalite sistemi uygulamaları, süreç yaklaşımını içselleştiren ISO 9001 Kalite Sistem Yönetimi ile devam etmiştir. Sonunda, IATF 16949 Kalite Yönetim Sisteminin Teknik Şartnamesine teşekkür eden çalışmalarla ilerledi.

Çevresel faaliyetler, çevre yönetim sisteminin yasal gerekliliklerine uygun olarak sürdürülür. Kalite kontrol ekipmanlarımızın çeşitliliği ölçüm ve doğrulama faaliyetlerimiz için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Üç boyutlu ölçüm cihazı, tuz püskürtme testi, sertlik test makinesi, profil projektör vs ... üretimin tüm aşamalarında etkin bir şekilde kullanılmaktadır.